wtorek, 11 marca 2014

Środki zobojętniające kwasy w żołądku to błąd!


Możesz się ze mną zgodzić, bądź nie, jednak wszystkie problemy ze zdrowiem mają swój początek w złym trawieniu, czyli źle rozkładamy na części pierwsze. W żołądku dla prawidłowego trawienia pokarmów mamy zarówno kwasy trawienne jak i ochronny śluz - barierę ochronną żołądka przed kwasami, żeby żołądek sam siebie nie strawił.



Odczuwamy ból gdy ten śluz jest już uszkodzony. Żeby złagodzić ten ból sięgamy do tzw. środków zobojętniających. Przypisujemy to kwasom, które w tym żołądku się znajdują i zobojętniamy je, żeby mniej bolało.  BŁĄD!

Zmniejsza się wydzielanie kwasu. Produkty działają doraźnie przeciwbólowo. Organizm uczy się, że reagujemy właśnie w taki sposób i zmniejsza wydzielanie ochronnego śluzu, który już wcześniej był uszkodzony.

Gdy ponownie zjemy coś, zwłaszcza wysokobiałkowego, wytwarza się duża ilość kwasów trawiennych, ale nie mamy śluzu w żołądku i znów czujemy ból! Znów sięgamy po środki zobojętniające i koło się zamyka.


Dodatkowo, co powinno zniechęcić do ich stosowania, środki zobojętniające oparte są na metalach ciężkich (np. na solach glinu). Sole glinu, czyli aluminium nie są nam do niczego potrzebne, natomiast prowadzą do zatrucia organizmu z bardzo poważnymi konsekwencjami takimi jak uszkodzenie układu odpornościowego, czy nerwowego, a nawet nowotwór.

Aluminium, tak jak inne metale ciężkie dowozimy sobie z różnych źródeł (oddychamy, jemy, pijemy, wcieramy w skórę różne specyfiki). Czy to nam się podoba czy nie aluminium jest z nami każdego dnia:
- folia aluminiowa
- wyściełane wnętrza kartonów spożywczych (soki, napoje, mleko)
- każdy antyperspirant i w kulce i w sztyfcie i w spray'u  (działanie blokujące wydzielanie potu to właśnie aluminium)

i jeszcze raz powtórzę
- w środkach zobojętniających kwasy w żołądku

Nie sięgaj do środków zobojętniających. To błąd o bardzo poważnych konsekwencjach!

Zamiast tego, wystarczy przed każdym posiłkiem pić miąższ aloesowy by regulować procesy wytwarzania zarówno kwasów jak i ochronnego śluzu, który dodatkowo będzie regenerowany.

z wykładu dr Emilii Kulazińskiej (Kraków, luty 2014)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz o coś zapytać? - napisz.
Chcesz dać mi feedback? - napisz

Czekam na Wasze komentarze i wiadomości od Was.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.